Hakkımızda
1987 yılında aile büyüğü Fikri Sevinç tarafından inşaat sektöründe faaliyete başlayan Sevinç İnşaat birçok farklı projeye imza atmıştır. Devam eden süreçte tüzel kişiliğine kavuşan Sevinç İnşaat Samsun’da, Sevinç Müteahhitlik Emlak İnşaat Taahhüt Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi unvanıyla yeni inşaat projelerine devam etmiştir.

Sevinç İnşaat günümüzde Murat Sevinç yönetiminde vizyonu ve deneyimlerini projelerine katarak faaliyetlerine ve inşaat projelerine ara vermeden devam etmektedir. Kurulduğu günden bugüne “Hayata katma değer katan yaşam alanları oluşturma” hedefinde, bilgi ve tecrübeyi bir araya getirerek kent yaşamına değer katan, ihtiyaca yönelik modern yaşamın gerekliliği doğrultusunda optimize edilmiş, kent yaşamının avantajlarını projelerine değer katmak için hassas davranmış, huzurlu yaşam alanlarında kalite ve güven projelerinde öne çıkarmış şirkettir.

Sevinç İnşaat, gerçekleştirdiği projelerle müşterilerinin yaşamına değer katan, güven odaklı, geçmişten gelen birikim ve tecrübesini yeni projelerine aktaran, projelerinde geleneksel Türk kent yaşamı ile modern yaşamın gereksinimlerini projelerine yansıtan yenilikçi anlayışta bir şirkettir. Aynı zamanda güçlü finansal altyapısı, güven eksenli proje ortakları ile insan odaklı, yaşam alanları oluşturmaya hedefindedir.

Modern yaşamın sürekli değişen ihtiyaçlarına göre projelerine yön veren, yenilikçi ve inovatif düşüncede projelerine yön veren Sevinç İnşaat, kurulduğu günden bugüne inşaat sektöründe kentsel modernleşme girişimlerine pek çok katkıda bulunmuştur. Hayata geçirdiği projelerde Samsun merkezli olarak bölgenin kentsel dönüşüm vizyonuna hizmet etmiş, hızla gelişmekte olan Atakum İlçesinde kentsel ve mimari yapıya uygun modern, lüks ve bölge mimari yapısına uygun projelere imza atmıştır.

Sevinç İnşaat, mimari ve mühendislik konusunda yenilikçi, uzman ve deneyimli kadrosuyla, gerçekleştirdiği yaşam alanlarında uyguladığı inşaat planlama, teknik, işçilik ve malzeme nitelikleriyle kalitesi ve güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Sevinç İnşaat, sektörel deneyimlerini Samsun ve bölgenin yanı sıra ulusal olarak planladığı yeni projeleriyle farklı bölgelere taşımayı planlamakta, insan odaklı, ihtiyaçlar ve yaşamın gereklilikleri doğrultusunda şekil alan yenilikçi ve katma değerli projeleriyle yeni güvenli yaşam alanları sunma hedefindedir.

Sevinç İnşaat, yaşam ve insan odaklı projelerinde olmazsa olmazlarından birisi de çevre doğadır. Projelerinde doğal kaynakları koruma ve çevre hassasiyetini önde tutan Sevinç İnşaat “doğaya ve çevreye saygı, yaşama ve insana saygıdır” mottosunu benimsemiş ve ilke edinmiştir.

Yapılara değer katan, projelerinde kazandığı güvenin temelini oluşturan kaliteli malzeme ve proje ile titiz işçilik ve kalitesi Sevinç İnşaatın yapı anlayışındaki olmazsa olmazlardandır. Projeye uygun ve standartlarda malzeme işleme ve uygulamada işçilik kalitesini öne çıkaran Sevinç İnşaat iş sağlığı ve güvenliğine de özen göstermekte, emeğe saygı konusunda hassas davranmaktadır.

Sevinç İnşaat; “Geleceği birlikte inşa edelim”